Достапни линкови

logo-print

Берлускони го изгуби родното Милано


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони во Милано

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони во Милано

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони го изгуби Милано, град што преставуваше негово упориште. Од преброените гласови на локалните избори, во Милано победедил адвокатот Џулијано Писапиа, а не кандидатката од партијата на Берлускони. Со тоа Милано, родниот град на Берлускони, по 18 години под контрола од десницата, оди во рацете на левичарите.
XS
SM
MD
LG