Достапни линкови

logo-print

Обама му најде замена на Мајк Мулен


Генерал Мартин Демпси

Генерал Мартин Демпси

Претседателот на Соединетите држави Барак Обама го одбра армискиот генерал Мартин Демпси да го замени Адмирал Мајк Мулен како шеф на Генералштабот. За заменик на Демпси, Обама го назначи адмиралот на морнарицата Џејмс Винфелд. На местото на Демпси, пак, доаѓа генерал Реј Одиерно.
XS
SM
MD
LG