Достапни линкови

logo-print

Повторен обид за помирување на Гадафи со бунтовниците


Претседателот на Јужноафриканската Република Џекоб Зума

Претседателот на Јужноафриканската Република Џекоб Зума

Претседателот на Јужноафриканската Република Џекоб Зума пристигна денеска во главниот град на Либија Триполи, во уште еден обид за преговори меѓу Гадафи и луѓето кои се бунтуваат против него од февруари наваму. Ова е втор пат како Зума, како преставник на Африканската Унија ја посетува Либија во обид да посредува во конфликтот. Бунтовниците кои го контролираат источниот дел од Либија, велат дека нема да преговараат се додека Гадафи не се откаже од власта.
XS
SM
MD
LG