Достапни линкови

logo-print

Германските власти ќе ги затвараат нуклеарните централи


Нуклеарна централа во Германија

Нуклеарна централа во Германија

Германската владејачка коалиција соопшти дека планира да ги затвори сите нуклеарни централи во земјата до 2020 година. Одлуката е донесена по дебатата во Германија околу безбедноста на земјата, која беше потикната поради катастрофата која настана во Јапонија, кога нуклеарната централа Фукушима беше погодена од земјотресот и цунамито во земјата.
XS
SM
MD
LG