Достапни линкови

logo-print

Блатер повторно ќе се кандидира за претседател на ФИФА


Сеп Блатер

Сеп Блатер

Сеп Блатер повторно ќе се кандидира за претседател на ФИФА, откако беа расчистени обвиненијата против него за корупција од страна на комиетот на организацијата. На вчерашното сослушување на комитетот во Цирих, двајца други членови на ФИФА, Мохамед Бин Амам и Џек Ворнер беа суспендирани, поради обвиненија за корупција.
XS
SM
MD
LG