Достапни линкови

logo-print

Патнички авион се запалил при слетувањето во Атланта


Патнички авион на Делта Ерлајнс се запалил при слетувањето нa аеродромот во Атланта, соопштуваат америакнските власти. Во инцидентот полесно биле повредени 4 патници. Истражителите сe сомневаат дека пукната гума или неисправни кочници се причина за пожарот.
XS
SM
MD
LG