Достапни линкови

logo-print

14 луѓе загинале во напади на НАТО во Авганистан


Во воздушни напади на НАТО силите во јужен Авганистан, се убиени 14 луѓе, меѓу кои 12 деца, велат авганистанските власти. Провинцискиот портпарол на владата додаде дека во нападот биле повредени уште 6 луѓе. Портпаролот на НАТО, мајор Тим Џејмс, соопшти дека Алијансата го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG