Достапни линкови

logo-print

Иванов се сретна со Прванов во Софија


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Софија се сретна со бугарскиот претседател Георги Прванов. Двајцата претседатели разговарале за повеќе теми. Иванов го информирал својот бугаски колега за прашањето за името, за евроинтеграциите на Македонија, за престојните избори и за економската сотојба. Двајцата претседатели, ја искажале својата подготвеност за натамошна соработка, јавува МИА.
XS
SM
MD
LG