Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртви од торнадото во Џоплин


Џоплин по катастрофата

Џоплин по катастрофата

Бројот на жртви од торнадото кое пред еднa недела го погоди америкaнскиот град Џоплин се искачи на 139, соопштија денеска официјалните власти. Шест дена по несреќата, спасувачките екипи се уште трагаат за преживеани луѓе под урнатините. На листата на исчезнати се наоѓаат повеќе од 100 луѓе. Планирано е американскиот претседател Барак Обама утре да присуствува на комеморацијата за жртвите во Џоплин.
XS
SM
MD
LG