Достапни линкови

logo-print

Србија ќе ги најде помагателите на Младиќ


Ратко Младиќ

Ратко Младиќ

Србија денеска вети дека ќе ги најде оние кои му помагале на Ратко Младиќ, 16 години да ја избегнува правдата. Српскиот обвинител за воени злосторства Владимир Вукчевиќ изјави дека со тоа што го криеле Младиќ тие сериозно и наштетиле на земјата, бидејќи криењето на хашки бегалец е сериозно кривично дело. Младиќ беше уапсен во четвртокот на српска територија. А следната недела треба да биде префрлен пред Трибуналот во Хаг.
XS
SM
MD
LG