Достапни линкови

logo-print

Иванов се сретна со претседателката на Косово


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска се сретнал со претседателката на Косово Атифете Јахјага, на маргините на состанокот на претседателите од Централна Европа, во Варшава. Двајцата претседатели разговарале за регионалната соработка, пред се на економски план. Иванов го поздравил дијалогот меѓу Косово и Србија, велејќи дека за сите отворени прашања треба да се разговара, на европски начин. Претседателот на земјата, попладнево пристигна во Софија, каде ќе се сретне со бугарскиот претседател Георги Праванов.
XS
SM
MD
LG