Достапни линкови

logo-print

Мубарак треба да плати оштета на Египет


Поранешниот претседател на Египет Хосни Мубарак

Поранешниот претседател на Египет Хосни Мубарак

Судот во Каиро ги казни со 90 милиони долари казна поранешниот претседател Хосни Мубарак и двајца поранешни министри, затоа што ја оштетиле економијата со тоа што ги исклучија телефоните и интернетот за времe нa немирите во јануари. Судот наредил Хосни Мубарак, неговиот поранешен премиер Ахмед Назиф и министерот за внатрешни работи Хабиб ал Адли да и ги платат парите на државата од своите лични средства.
XS
SM
MD
LG