Достапни линкови

logo-print

Во Србија зголемена безбедноста пред митингот за Младиќ


Ратко Младиќ

Ратко Младиќ

Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави дека во земјата се засилени мерките за безбедност, пред планираниот протест на ултранационалистите во врска со апсењето на Ратко Младиќ. Mитингот ќе се одржи утре во Белград.
XS
SM
MD
LG