Достапни линкови

logo-print

Русија ја укинува забраната за извоз на жито


Русија соопшти дека од наредниот месец ќе ја укине забраната за извоз на жито, по речиси една година откако беше воведена. Забраната требаше да биде укината во декември, но беше продолжена поради страхувањата од недостиг на жито во Русија и во оваа година.
XS
SM
MD
LG