Достапни линкови

logo-print

Индустриското производство во април порасна за скоро 12 насто


Скопје

Скопје

Индустриското производство во Македонија во април годинава во однос на април лани забележа пораст од 11,8 отсто. Ова денеска го соопшти Државниот завод за статистика додавајќи дека индустриското производство во периодот јануари, април 2011 година, во однос на истиот период лани, е поголемо за 13,2 проценти.
XS
SM
MD
LG