Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во Пакистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Исламабад во ненајавена посета на Пакистан во момент на заладени односи меѓу двете земји по убиството на Осама бин Ладен. Официјален Вашингтон го постави прашањето како поранешниот лидер на Ал Каеда можело да живее долго време во голем комплекс во близина на Исламабад. Пакистан го поздрави убиството на Бин Ладен, но ги критикуваше Соединетите држави за тајниот напад на американските сили.
XS
SM
MD
LG