Достапни линкови

Меркел - По Младиќ треба да се уапси и Хаџиќ


Младиќ беше уапсен во селото Лазарево во близина на Зрењанин

Младиќ беше уапсен во селото Лазарево во близина на Зрењанин

Германската канцеларка Ангела Меркел го поздрави апсењето на Ратко Младиќ, и притоа оцени дека тоа е добра вест за сите. Таа во сооопштението наведува дека Младиќ требало одамна да биде уапсен. Сега пред судот треба да се изведе и последниот човек кого го бара Меѓународниот суд, за воени злосторства во поранешна Југославија, Горан Хаџиќ, се наведува во соопштението на канцеларката.
XS
SM
MD
LG