Достапни линкови

logo-print

Младиќ префрлен во Специјалниот суд во Белград


Полиција пред Специјалнит суд во Белград

Полиција пред Специјалнит суд во Белград

Поранешниот лидер на босанските Срби Ратко Младиќ е спроведен попладнево во Специјалниот суд во Белград. Околу 16 часот Младиќ од Безбедносно информативната агенција бил префрлен во Специјалниот суд, каде се очекува да го сослуша истражен судија. На Младиќ ќе му биде прочитано обвинението, по што се очекува за неговото префрлање во Хашкиот трибунал да одлучат властите. На таа одлуча Младиќ има право да се жали, а конечната одлука ќе ја донесе Министерството за правда.
XS
SM
MD
LG