Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртви од бомбашкиот напад во Пакистан


Се зголемува бројот на загинати во експлозијата на бомба во северозападниот пакистански град Хангу. Полицијата соопшти дека досега загинале 22 луѓе, а десетици се повредени. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
Овој случај е последен од серијата напади откако на 2 мај американските сили го убија Осама бин Ладен. За останатите напади одговорноста ја презедоа Талибанците , велејќи дека тоа е одмазда за убиството на Осама.
XS
SM
MD
LG