Достапни линкови

logo-print

Митинг во знак на протест за апсењето на Младиќ


Ратко Младиќ

Ратко Младиќ

Лидерот на Српската радикална партија Драган Тодоровиќ најави дека ќе предложи да се организира митинг во знак на протест за апсењето на Ратко Малдиќ. Предлагам сите граѓани да дојдат на мирни демонстрации за да покажеме дека не се согласуваме со чинот кој се случи, изјави Тодоровиќ во Собранието на Србија. Тој оцени дека апсењето на Младиќ е еден од најтажните моменти во историјата на Србија, бидејќи Младиќ е симбол на српскиот војник,офицер-храбар и способен.
XS
SM
MD
LG