Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун го поздрави апсењето на Младиќ


Генералниот секретар на НАТО Бан Ки Мун

Генералниот секретар на НАТО Бан Ки Мун

Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун го поздрави апсењето на хашкиот бегалец Ратко Малдиќ и оцени дека ова е историски ден за меѓународната правда. Младиќ е уапсен утрово на српска територија.
XS
SM
MD
LG