Достапни линкови

logo-print

Воен хеликоптер на НАТО се урнал во Авганистан


Воен хелихоптер на НАТО се урнал денеска во источен Авганистан, при што загинал еден војник, соопштуваат од Алијансата. Во нивната изјава не се наведува причината за несреќата, нуту националноста на војникот. Досега годинава во Авганистан загинале 190 војници на НАТО.
XS
SM
MD
LG