Достапни линкови

logo-print

Бомба причина за експлозијата во Истанбул


Бомба прикаченa на велосипед е причина за експлозијата којa утринава се случи во Истанбул, соопшти полицијата. Во експлозијата се повредени неколку луѓе. Настанот се случил во елитен кварт, под мост во кој се наоѓала автобуска постројка. Досега никој не презеде одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG