Достапни линкови

logo-print

Воздушниот сообраќај во Европа без проблеми


Ниеден лет денеска не е откажан поради вулканскиот облак од Исланд, а не се очекуваат ни откажувања на летови и во наредните 48 часа, соопшти денеска Еуроцонтрол. Според европската агенција за авионски сообраќај, од понеделникот до средата беа откажани околу 900 летови од вкупно 90.000 во тие три дена.
XS
SM
MD
LG