Достапни линкови

logo-print

Напади на Нато силите во Триполи


Нато силите извршиле воздушни напади врз цели воТриполи синоќаЛибиската државна телевизија Ал Џамахирија јави дека бил извршен напад и врз училиште и дека биле предизвикани материјални и човечки штети,но немаше други детали.Ова е трета ноќ по ред во која во Триполи има напади.Американскиот претседател Барак Обама го предупреди либискиот лидер Муамер Гадафи дека притисокот нема да престане се додека тој не ја напушти функцијата. Ге 8 ќе дискутира за Либија на митингот што денеска почнува во Франција.
XS
SM
MD
LG