Достапни линкови

logo-print

Акција за разбивање на балкански наркокартел


Полициските сили од неколку европски држави разбија еден од ограноците на балканскиот наркокартел, кој се смета за една од најголемите мрежи за илегална трговија со нарктоици во Европа, соопшти денеска шпанската полиција. Во полициската акција приведени се 12 луѓе. Петмина од нив се приведени во шпанскиот град Валенсија, додека другите се упасени во Хрватска и во Босна и Херцеговина. Наркогрупата била откриена откако шпанската полиција забележала во Барселона поранешен хрватски војник, кој бил дел од балканскиот наркокартел.
XS
SM
MD
LG