Достапни линкови

logo-print

Обама на средба со Камерон во Лондон


Американскиот претседател Барак Обама денеска се сретна со британскиот премиер Дејвид Камерон во Лондон. Двајцата разговарале за безбедносната ситуација во Авганистан, интервенцијата на НАТО во Либија и протестите на Блискиот Исток. Обама и Камерон би требало да одржат заедничка прес конференција денеска.
XS
SM
MD
LG