Достапни линкови

logo-print

Продолжија нападите на НАТО врз Триполи


Силни експлозии беа слушнати над Триполи по продолжувањето на воздушните напади на НАТО врз главниот град на Либија. Најновите напади доаѓаат по едни од најтешките бомбардирања на Триполи досега, од пред речиси 24 часа. Либиската државна телевизија соопшти дека бројот на жртвите од претходните напади се искачил на 19.
XS
SM
MD
LG