Достапни линкови

logo-print

Авганистански гувернер се спаси од заседа


Гулаб Мангал

Гулаб Мангал

Гувернерот на авганистанската провинција Хелманд се спаси од заседа во која вооружени напаѓачи убија двајца. Како што потврдија од неговиот кабинет, Гулаб Мангал и членовите на неговата делегација биле нападнати на враќање од провинцијата Сангин. Нападот се случува на ист ден со обидот за атентат на шефот на Авганистанската разузнавачка служба Ахмад Зиа во Кабул.
XS
SM
MD
LG