Достапни линкови

logo-print

Либијските бунтовници ќе отворат канцеларија во Вашинтон


Џефери Фелтман

Џефери Фелтман

Високорангиран американски државен службеник вели дека либијските бунтовници прифатиле покана за отворање на канцеларија во Вашингтон. Џефери Фелтман, американскиот заменик државен секретар, ја даде изјавата во Бенгази, најголемото населено место во истокот на Либија под бунтовничка контрола. Тој дополни дека анти-владините активисти ја прифатиле формалната покана која им била доставена.
XS
SM
MD
LG