Достапни линкови

logo-print

НАТО демантира дека бомбардирал касарна во Либија


Триполи

Триполи

НАТО денеска соопшти дека во текот на изминатата ноќ во либискиот главен град Триполи бомбардирал магацин со воени возила што се наоѓал во близина на резиденцијата на Моамер Гадафи. Претходно либиските власти соопштија дека цел на воздушните напади била една касарна при што загинале три лица. ,,Силите на Гадафи и натаму се закана за цивилите и затоа ќе ги продолжиме нападите,, се наведува во соопштението на Алијансата. Според проценките на странските новинари во Триполи, синоќешните напади биле најжестоки од почетокот на кампањата.
XS
SM
MD
LG