Достапни линкови

logo-print

Десетина загинати во експлозија на мина во Авганистан


Најмалку 10 работници загинале, додека триесетина други биле ранети кога камион со кој се превезувале тие налетал на мина во провинцијата Кандахар на југот на Авганистан. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот во провинцијата за која се смета дека е едно од најсилните упоришта на талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG