Достапни линкови

logo-print

Успешно слетување на Сојуз


Вселенскиот брод Сојуз со тројца космонаути од Италија, Соединетите држави и Русија успешно се спушти во Казахстан по престојот на Меѓународната вселенска станица Мир. Тројцата космонаути на всeленската станица минаа 159 денови. По слетувањето беше соопштено дека тие се чувствуваат добро.
XS
SM
MD
LG