Достапни линкови

logo-print

Експлозија во главниот град на Казахстан


Во близина на зградата на казахстанските безбедносни служби во главниот град Астана денеска дошло до експлозија. Според очевидци, станува збор за експлозија на автомобил. Засега не се знаат причините за експлозијата. Пред една недела бомбаш самоубиец рани двајца минувaчи во градот Актобе на северот на Казахстан. Властите соопштија дека не станувало збор за терористички чин.
XS
SM
MD
LG