Достапни линкови

logo-print

Пожар во иранска рафинерија при престој на Ахмадинеџад


Експлозија за која е соопштено дека била поради технички проблеми предизвикала пожар во иранската рафинерија за нафта во Абадан во моментот кога во неа престојувал претседателот Махмуд Ахмадинеџад. Полуофицијалната новинска агенција Фарс јави дека притоа шест луѓе биле повредени, додека Ахмадинеџад ја продолжил посетата според предвидениот распоред.
XS
SM
MD
LG