Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во ракетен напад во Пакистан


локација на еден од последните ракетни напади во Пакистан во март годинава

локација на еден од последните ракетни напади во Пакистан во март годинава

Припадници на пакистанската разузнавачка служба соопштија дека четири лица загинале во близина на границата со Авганистан во наводен американски ракетен напад. Две рајети биле испукани кон возило во Северен Вазиристан, регион од каде неколку милитантски организации извршуваат напади врз амерканските вооружени сили во Авганистан. Идентитетот на убиените за сега не е познат.
XS
SM
MD
LG