Достапни линкови

logo-print

Торнадото во САД однесе најмалку 90 животи


Најмалку 90 лица настрадаа во временските непогоди кои го зафатија централниот дел на Соединетите американски држави. Властите потврдија дека во торнадото во Мисури настрадале 89 лица, додека едно лице загинало во Минесота. Невремето настана неполн месец по смртта на 330 лица во торнада кои опустошија седум сојузни држави.
XS
SM
MD
LG