Достапни линкови

logo-print

Либијски бунтовници во посета на Москва


Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров денеска во Москва ќе има средба со претставници на бунтовниците во Либија. Пред една недела во Москва беа и претставници на режимот на Моамер Гадафи. Русија, инаку, тврди дека не сака да биде во улога на медијатор во надминувањето на конфликтот во Либија.
XS
SM
MD
LG