Достапни линкови

logo-print

30 загинати од торнадо во централниот дел на САД


Околу 30 луѓе загинале во торнадото во делови од Соединетите Држави. Најголемиот дел од жртвите биле регистрирани во државата Мисури, каде што имало и големи материјални штети.
XS
SM
MD
LG