Достапни линкови

logo-print

Иванов во Ватикан се среќава со папата Бенедикт Шеснаесети


Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Ватикан ќе се сретне со поглаварот на Римокатоличката црква папата Бенедикт Шеснаесети, а ќе разговара и со државниот секретар на Светиот Престол, кардиналот Тарчисо Бертоне. Македонската делегација предводена од Иванов е во тридневна посета на Рим, по повод манифестацијата „Македонија во чест на Свети Кирил“.
XS
SM
MD
LG