Достапни линкови

Започнува судењето за случајот „Пајажина“


Велија Рамковски, сопственик на А1 телевизија

Велија Рамковски, сопственик на А1 телевизија

Денеска треба да започне судењето на сопственикот на А1 Телевизија, Велија Рамковски и на уште дваесет и двајца обвинети во случајот „Пајажина“. Велија Рамковски и управителите на фирмите, се обвинети за финансиски криминал. Судскиот процес ќе го води судијата Павлина Христова. Велија Рамковски и уште 8 луѓе, се во притвор повеќе од 5 месеци.
XS
SM
MD
LG