Достапни линкови

logo-print

Двајца американски војници загинале во Ирак


Американски војници на позиции во Ирак

Американски војници на позиции во Ирак

Двајца американски војници загинале во централниот дел на Ирак. Според Армијата војниците биле убиени додека спроведувале операции во централниот дел на земјата, притоа не соопштувајќи други детали. Но, од ирачкото Министерството за внатрешни работи соопштија дека двајца американски војници загинале , а тројца се повредени кога нивниот конвој бил погоден од бомба во предградието на главниот град.
XS
SM
MD
LG