Достапни линкови

logo-print

Нова офанзива на НАТО против лојалистите на Гадафи


Авиони на НАТО извршиле нови напади против режимот на либијскиот лидер Муамар Гадафи, јавија медиумите. Бомбардирањето било извршено доцна синоќа во близина на резиденција на лидерот во главниот град Триполи. За сега нема дополнителни детали за овој настан бидејки лојалистите на Гадафи ги спречија новинарите да се приближат кон местото на нападот. Од Алијансата исто така потврдија дека во саботата биле напднати бродови од флотата на лидерот на северноафриканската земја.
XS
SM
MD
LG