Достапни линкови

logo-print

Триесетмина уапсени во Иран осомничени за шпиунажа


Иранските власти соопштија дека уапсиле 30 лица кои се осомничени за шпиунажа за Соединетите американски држави. „Елитни агенти од министерството за разузнавање се соочиа со ЦИА и успеаа да уапсат 30 лица“ се вели во дописот. Соопштението беше емитувано на државната телевизија. За сега нема дополнителни детали за настанот.
XS
SM
MD
LG