Достапни линкови

logo-print

Над 30 убиени лица во вчерашните демонстрации во Сирија


Анти владини активисти во Дера

Анти владини активисти во Дера

Над 30 лица биле убиени од сириските трупи на вчерашните масовни анти – владини демонстррации во целата земја. Најмалку 12 лица се убиени само во Марает ал Нуман, а 11 вп Хомс.
На протестите имало и за прв пат слогани за слобода на сириските курди. Организациите за човекови права наведуваат дека досега во протестите против Претседателот Башар ал Асад кои почнаа во Март се убиени 800 лица.
XS
SM
MD
LG