Достапни линкови

logo-print

Доминик Строс Кан ослободен од затворот во Њујорк


Возилото со кое Кан беше префрлен на Менхетен

Возилото со кое Кан беше префрлен на Менхетен

Поранешниот прв човек на ММФ Доминик Строс Кан доцна синоќа е ослободен од затворот во Њујорк каде се соочува со обвиненија за обид за силување. Кауцијата изнесувала милион долари плус 5 милона како осигурување.
Тој е префрлен од затворот на островот Рикерс во зграда на Менхетен каде ќе биде чуван од стражари а на раката му е ставена и бразлетна со систем за следење.
62 годишниот Кан ги отфрли обвиненијата дека во Хотел во Њујрок се обидел да силува собарка.
XS
SM
MD
LG