Достапни линкови

logo-print

Поранешниот шеф на ММФ Строс Кан во домашен притвор


Поранешниот шеф на ММФ Доминик Строс Кан приложи кауција во судот во Њу Јорк каде се соочува со обвинувања за сексуални малтретирања.Со кауцијата во износ од 1 милион долари Судот одлучи да го ослободи под услов тој да остане во домашен притвор.Претходно Строс Кан си поднесе оставка на функцијата но го негираше обвинувањето на собарката во хотелот дека се обидел да ја силува. Како негов наследник на функцијата во ММФ се споменува името на француската министерка Кристина Лагард.
XS
SM
MD
LG