Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан фрлена бомба врз американски автомобили


Официјални претствници соопштија дека експлодирала бомба поставена покрај две американски возила во северозападен Пакистна во градот Пешавар. Во експлозијата еден пакистанец загинал, а неколку американци се полесно повредени.Засега никој не ја презел одговорноста за нападот.По акцијата во која беше убиен Осама Бин Ладен на 2 мај, во Пакистан милитантни групи повикаа на напади за одмазда врз американци во Пакистан.
XS
SM
MD
LG