Достапни линкови

logo-print

Израел демантира руски обвинувања за шпиунажа


Израелските власти ги демантираа руските обвинувања дека нивниот воен аташе во Москва бил шпиун. Руските власти го уапсија полковникот Вадим Леидерман на 12 мај, по што го испратија во Израел. Во заедничката изјава на изралексите Одбрамбени сили и израелското Министерство за одбрана се вели дека властите спровеле детална истрга за случајот.
XS
SM
MD
LG