Достапни линкови

logo-print

Протести на опозицијата во Албанија по локалните избори


Немири избија во Албанија денеска откако приврзаници на опозицијата се судрија со безбедносните сили пред канцелариите на Централната изборна комисија во Тирана, каде се уште се пребројуваат гласовите од локалните избори, кои се одржаа на осми мај. Стотина приврзаници на опозицијата и неколку пратеници се обиделе да влезат во зградата на Комисијата. Еден полицаец е полесно повреден, јавија медиумите.
XS
SM
MD
LG